نوسان نماي STOCHASTIC
بورس ترینر

بورس ترینر

نوسان نماي STOCHASTIC

بازدید : 291 |
تاریخ : پنجشنبه 30 بهمن 1399 زمان : 18:12

نوسان نماي STOCHASTIC

اندیکاتور Stochastic یا همان استوکاستیک در اواخر دهه 1950 معرفی شده و از نوع نوسانگرهایی است که سرعت و شتاب تغییرات قیمت را اندازه گیري می کند. از اندیکاتور Stochastic می توان براي پیش بینی تغییر روند قیمت ها و یا مشخص کردن زمان بیش خرید و بیش فروش شدن یک سهم کمک گرفت.این اندیکاتور بر پایه این نظریه بنا شده است که قیمت هاي پایانی در حالت افزایشی تمایل دارند به سمت بالاترین قیمت دور بروند (و بلعکس)
اندیکاتور Stochastic از یک منحنی اصلی و یک منحنی سیگنال تشکیل شده که یکی K درصد و دیگري D درصد است و مقادیر آن بین 0 تا 100 نوسان می کند. خط %K بصورت یک خط توپر نمایش داده میشود و خط %D معمولاً بصورت یک خط نقطه چین نشان داده میشود.خط D درصد اهمیت به مراتب بیشتري نسبت به خط دیگر دارد و اکثر اخطارهاي خرید

فروش را این خط صادر می کند.منحنی اصلی معمولا به صورت خط پیوسته، و منحنی سیگنال به صورت خط چین نمایش داده می شود. این اندیکاتور دو سطح مهم 20 درصد و 80 درصد دارد که نشان دهنده سطوح “بیش فروش” (فروش افراطی) و “بیش خرید” (خرید افراطی) است.


روشهاي تفسیر شاخص استوکستیک:

1 .تحلیل واگرائی در استوکستیک
2 .رسیدن به نقاط حدي استوکستیک ( نقاط بیش خرید و بیش فروش )
3 .سیگنال هاي اخطار بازگشت روند با استوکستیک

سیگنالهاي خرید :

زمان بیش فروش شدن: ورود منحنی اصلی Stochastic به محدوده 20 درصد نشانه بیش فروش شدن نماد و احتمال افزایش قیمت ها است. هر چه Stochastic مدت بیشتري در محدوده بیش فروش (زیر 20 درصد) باقی بماند احتمال تغییر روند نزولی بازار و درنتیجه افزایش قیمت ها نیز بیشتر می شود.

تقاطع صعودي منحنی اصلی و سیگنال (سیگنال ضعیف): عبور صعودي منحنی اصلی Stochastic به بالاي منحنی سیگنال نشانه اي از احتمال تغییر روند نزولی بازار و رشد آتی قیمت ها است.

واگرائی نمودار قیمت و Stochastic :یعنی زمانی که در نمودار قیمت کف هاي نزولی و در منحنی Stochastic کف هاي صعودي تشکیل شود.

سیگنال هاي فروش :

زمان بیش خرید شدن: ورود منحنی اصلی Stochastic به محدوده 80 درصد نشانه بیش خرید شدن نماد و احتمال کاهش قیمت ها است. هر چه Stochastic مدت بیشتري در محدوده بیش خرید (بالاي 80 درصد) باقی بماند احتمال تغییر روند صعودي بازار و درنتیجه کاهش قیمت ها نیز بیشتر می شود. 

تقاطع نزولی منحنی اصلی و سیگنال (سیگنال ضعیف): عبور نزولی منحنی اصلی Stochastic به زیر منحنی سیگنال نشانه اي از احتمال تغییر روند صعودي بازار و کاهش آتی قیمت ها است.واگرائی نمودار قیمت و Stochastic :یعنی زمانی که در نمودار قیمت قله هاي صعودي و در منحنی Stochastic قله هاي نزولی تشکیل شود.

نکات مهم دیگر از استفاده از استوکاستیک :

از استو کاستیک 10 براي تشخیص جهت بازار در هفته پیش رو و از استوکاسیک روزانه براي خرید و فروش استفاده می شود
 ترکیب اندیکاتور قدرت نسبی (RSI ) و استو کاستیک 10 روزه : بهترین اخطار زمانی است که هر دو اسیلاتور اخطار خروج از بازار وخرید وفروش هیجانی را صادر کنند
 اگر سقف ها کم عرض وکم ارتفاع باشد نیروي صعودي ضعیف وحرکت نزولی بعدي قوي می باشد
اگر کف ها کم عرض وکم ارتفاع باشد نیروي نزولی ضعیف وحرکت صعودي بعدي قوي می باشد

آزیتا همتی ذلانامتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0نمایش این کد فقط در ادامه مطلب
ادامه مطلب
برچسب ها : نوسان نماي STOCHASTIC , اندیکاتور استوکستیکنوسان نماي STOCHASTIC , اندیکاتور استوکستیک ,
نویسنده : yasaman | نظرات (0)

مطالب مرتبط

آخرین مطالب ارسالی

ارسال نظر برای این مطلب


کد امنیتی رفرش

اپلیکیشن بورس ترینر

نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد